Na 18. reviji mladih slovenskih orglavcev bo našo šolo zastopala Ema Ptičak

Slovensko orgelsko društvo vsako leto priredi Revijo mladih slovenskih orglavcev. Vsakokrat k sodelovanju povabi drugo glasbeno šolo, da se prizorišče spreminja in tako imamo priložnost spoznavati nova glasbila. Letošnjo, 18. revijo pripravlja Glasbena in baletna šola A. M. Slomška iz Maribora, ki je koncert načrtovala izvesti na mariborskem Pobrežju. Zaradi negotove zdravstvene situacije so se odločili za spletno izvedbo, kar je na nek način bolje, saj tako lahko vidimo in slišimo, na kakšnih orglah se učijo učenci širom Slovenije. Spletna premiera letošnje 18. revije mladih slovenskih orglavcev bo predvajana v sredo, 23. junija, ob 19. uri.

Našo šolo bo na reviji v tem letu zastopala Ema Ptičak, učenka drugega razreda orgel. Na orglah koncertne dvorane Glasbene šole Nova Gorica je posnela Malo fugo, BWV 578, J. S. Bacha. Njen mentor je Dušan Ješelnik, snemalni mojster in tonski tehnik posnetka je Alessandro Sluga.

Več na spletni strani: http://orgelsko-drustvo.si/events/18-revija-mladih-slovenskih-orglavcev/

Ema Ptičak na Slavnostnem zaključnem koncertu Glasbene šole Nova Gorica 2021.
Fotografija: Mateja Pelikan

(Skupno 244 obiskov, današnjih obiskov 1)